Piękne kolorowanki Bruder do pobrania

Większość chłopców interesuje się maszynami budowlanymi, drogowymi czy rolniczymi. Powinniśmy wspierać i rozwijać różne rodzaje hobby u dziecka, bo w ten sposób uczymy je, że warto interesować się światem dookoła. Bardzo dobrym sposobem na to jest wyszukiwanie kolorowanek z tematem, który akurat najbardziej wciąga malucha. Jeśli chodzi o rozmaite pojazdy oraz maszyny, to korzystanie z malowanek daje dwie korzyści – po pierwsze dziecko uczy się jak dokładnie wygląda na przykład koparka i poznaje jej elementy, a po drugie kolorowanie pozwala ćwiczyć rękę, co jest dobrym przygotowaniem do nauki pisania.

Skąd wziąć odpowiednie kolorowani? Oczywiście można szukać ich w sklepach papierniczych, z zabawkami czy w księgarniach, jednak w dobie Internetu najprościej będzie po prostu pobrać je z sieci i wydrukować. Doskonale nadają się do tego kolorowani Bruder. Przedstawiają one rysunki zabawek, które tworzone są na podstawie prawdziwych pojazdów i maszyn. Jedna z propozycji to Scania R dźwig z modułem sygnalizacyjnym.


bruder scania dźwig 03570

Został on przedstawiony z rozłożonym żurawiem. Bardzo dokładnie widać jak wyglądają kabiny kierowcy i operatora dźwigu, ale przede wszystkim sam żuraw. W ogóle cały rysunek jest niezwykle szczegółowy, więc pomalowanie go na pewno będzie czasochłonne, ale powinno również dać dziecku dużo radości oraz prawdziwą satysfakcję. Dzieci lubią bawić się koparkami, więc prawdopodobnie również zajęcie się kolorowanką Bruder z tego typu maszyną sprawi im przyjemność? Można wybrać na przykład tę z minikoparką Cat Caterpillar.


koparka bruder kolorowanka 02438

Na rysunki przedstawiona jest w taki sposób, że łatwo jest przyjrzeć się dobrze jej ramieniu, obracanej kabinie operatora czy podwoziu z gąsienicami. Teraz już bez trudu można sobie wyobrazić jak pracuje raz opuszczając, a raz podnosząc swoje ramię. Jaki powinna mieć kolor? A jak pomalować gąsienice? Czy całe ramię powinno być jednolite? Możesz rozwiązywać wspólnie z dzieckiem te dylematy, chyba że woli zrobić to samodzielnie. Jeśli ma taką zabawkę w domu, to na pewno posłuży ona jako wzór. Pośród kolorowanek Bruder do pobrania nie brakuje również propozycji z traktorami, taki jak chociażby traktor John Deere 7930, który posiada sporo szczegółów do pomalowania: duże koła z bieżnikiem, kabinę kierowcy, maskę silnika, obciążnik przedni, schodki dzięki, którym wchodzi się do kabiny, lusterka – naprawdę jest nad czym pracować. 

traktor bruder kolorowanka 03050

Polecam te oraz wiele innych kolorowanek, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o maluchach lubiących bawić się w plac budowy, gospodarstwo rolne, wywózkę drewna itp.

Wszystkie kolorowanki do pobrania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl