Masz zwierzaka? Sprawdź jakie choroby może przenosić!
32.jpg

 

Masz zwierzaka? Sprawdź jakie choroby może przenosić!

Czy Wasz lekarz pediatra  robi waszym dzieciom badania w celu wykluczenia chorób odzwierzęcych?

Przeczytajcie artykuł i dajcie znać!

Zwierzę domowe to prawdopodobnie pierwszy i najbliższy przyjaciel naszych pociech.

To jedyny taki przyjaciel, który nie zawiedzie, nie zdradzi, nie opuści. Ale jak ten przyjaciel wpływa na nasze zdrowie? Zaczęłam się nad tym poważniej zastanwiać gdy mój mały Krzyś zaczął bawić się tymi samymi zabawkami co nasz Pino! A w zasadzie okazało się, że to już ich wspólne zabawki.

Słyszałam, że zwierzęta domowe są dobre dla dzieci, ale czy mogą też przekazywać choroby?

Według badań  wskazywanych w internetowych portalach dzieci posiadające zwierzęta zdecydowanie rzadziej chorują, są mniej podatne na uczulenia, alergie oraz astmę.

 Jak na razie same plusy ? Teraz czas na minusy!

 

Nasze zwierzaki domowe wychodząc najczęściej obwąchują każdy skrawek trawnika, chodnika oraz śmietnika obok domu-  bardzo dużo bakterii mają w ustach, które podczas zabawy przekazują nam i dzieciom. Poniżej klika bakterii, które przenoszą nasi milusińscy. Jednak nie bójmy się! Dbajmy o higienę, myjmy ręce a nic nam nie grozi:) Zapraszamy!

 

Toksoplazmoza (toxoplasmosis) to choroba wywoływana przez pierwotniaka Toxoplasma gonidii. Wydalane z kałem bakterie są obecnie u 1% kotów. Głównie narażony jest płód kobiet w ciązy. Toksoplazmoza przewlekła wystepuje niezwykle rzadko- cechuj się częstymi bólami głowy, gorączką, a w ostrych przypadkach zapaleniem stawów i płuc.

 

Giardioza

Jest to choroba pasożytnicza wywoływana przez pierwotniaki z gatunku Giardia intestinalis (wiciowce). Pasożyty zazwyczaj atakują młode psy, u których choroba objawia się wymiotami, biegunkami.

Człowiek zaraża się najczęściej  w wyniku kontaktu z odchodami zakażonego psa. Objawy zakażenia przypominają objawy zatrucia pokarmowego (nudności, brak apetytu, gwałtowne, wodniste, sfermentowane stolce, niewielka gorączka). U dzieci choroba dodatkowo doprowadza do zaburzenia trawienia tłuszczów i węglowodanów, co w połączeniu z odwodnieniem może skutkować niedożywieniem organizmu

Bąblowica

Bąblowica to rodzaj tasiemczycy powodowanej przez tasiemca bąblowcowego jednojamowego Dojrzałe larwy (bąble), podobnie jak larwy wywołujące toksoplazmozę, po dostaniu się do organizmu człowieka bytują w wielu narządach, np. w wątrobie czy nerkach- mogą przetrwać nawet 15 lat przez co wykrycie choroby bywa bardzo późne. Najczęstsze zachorwania  to kraje Ameryki Południowej.Tasiemiec psi

Tasiemiec psi jest wywoływany przez pasożyta zwanego Dipylidium caninum.  Infekcje zazwyczaj przebiegają bezobjawowo, zdarza się, że psy zarażone tasiemcem przejawiają zachowania wskazujące na świąd w okolicy odbytu. Pamiętajcie, aby dzieci po zabawie z psami zawsze myły ręce i nie zbierały z ziemi zanieczyszczonych przedmiotów. Całowanie sierciuchów również nie jest wskazane!

 

Świerzbowiec psi

Świerzbowiec psi pochodzi z rodziny popularnie występujących w środowisku domowym roztoczy . Żywi się on komórkami skóry i rozmnaża się na jej powierzchni.

Świerzbowiecem można się zarazić nie tylko poprzez bezpośredni kontakt, lecz także drogą pośrednią przez np. odzież. U człowieka objawami świerzbu jest swędząca wysypka.

 

Dermatofitoza

Dermatofitoza to choroba grzybicza skóry wywoływana przez rodzaje grzybów, które odżywiają się keratyną (naskórek). Do zakażenia dochodzi przy bezpośrednim kontakcie ze zwierzęciem.

 

Jak dbacie o wasze dzieci? Czy rozmawiacie z pediatrą o chorobach przenoszonych przez zwierzęta? Dajcie znac w komentarzach na naszym profilu fb https://www.facebook.com/sklepharibi/

 

Zapraszamy do zakupu Naszych zabawek związanych ze zwierzętamiJ One na pewno nie przenoszą żadnych chorób;)

https://haribi.pl/figurka-dzokejki-konia-z-akcesoriami

https://haribi.pl/mercedes-sprinter-do-przewozu-koni-figurka-konika

pozdrawiamy zespól haribi.pl,

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl