Jakie zabawki dla rocznego dziecka?
42.jpg

Jakie zabawki dla rocznego dziecka?


Zakup prezentu dla malucha to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. W sklepach dostępny jest cały ogrom rozmaitych zabawek i akcesoriów, przez co trudno wybrać te właściwe. Zwłaszcza, że jedne z nich rzeczywiście są warte swojej ceny, podczas gdy inne już niekoniecznie. Prawdziwym problemem jest jednak dobór odpowiedniego produktu do wieku i zainteresowań dziecka. Spore kłopoty mogą pojawiać się zwłaszcza, jeśli chodzi o kilkunastomiesięcznego malucha. Jak przewidzieć co mu się spodoba? Co wzbudzi jego zainteresowanie i pobudzi kreatywność, a jednocześnie będzie dla niego bezpieczne, tzn. nie będzie stanowiło zagrożenia dla jego zdrowia i życia? Podpowiadamy, jakie zabawki dla rocznego dziecka są godne uwagi!

Jakie zabawki dla rocznego dziecka są polecane przez rodziców i ekspertów?

Zdecydowana większość rodziców oraz szanowanych ekspertów w dziedzinie wychowywania dzieci w odpowiedzi na pytanie o to, jakie zabawki dla rocznego dziecka są odpowiednie, mówi, że są to wszelkiego rodzaju przedmioty kreatywne. Co ciekawe wcale nie muszą to być bardzo zaawansowane, supernowoczesne, rozbudowane rzeczy. Wiele sensorycznych bodźców dwunastomiesięcznym maluchom dostarczają proste, nieskomplikowane zabawki, również te tradycyjne, wykonane z naturalnego drewna. Zanim jednak wybierzemy konkretny egzemplarz, musimy wziąć pod uwagę, że u dziecka, które kończy pierwszy rok pojawiają się już pierwsze zainteresowania, tendencje. Jeśli je uwzględnimy, zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć decyzję jakie zabawki dla rocznego dziecka, które chcemy obdarować, rzeczywiście sprawią mu radość.

Jakie zabawki dla rocznego dziecka kupić na pierwsze urodziny?

Jak już zostało wspomniane do odpowiednich, kreatywnych, a przy tym wysokiej jakości zabawek w sam raz dla rocznego malucha zaliczamy genialne w swej prostocie zabawki z drewna. W dzisiejszych czasach jest to jednak zbyt ogólne określenie, bowiem z tego naturalnego surowca można dziś wyprodukować niemal wszystko. Jakie zabawki dla rocznego dziecka zatem wybrać? Niewątpliwie godnymi polecenia modelami zabawek są w tym przypadku drewniane klocki, puzzle, obrazkowe domino, liczydło. Tego typu egzemplarze pozytywnie wpłyną na zdolności manualne, umiejętność zapamiętywania oraz cierpliwość dziecka. Z kolei jeśli malec jest zafascynowany pojazdami, dobrym pomysłem okaże się zakup drewnianej kolejki, jeżeli natomiast kocha muzykę, strzałem w dziesiątkę będzie zestaw drewnianych instrumentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl