Jakie zabawki dla półrocznego dziecka?

Pierwsze kilkanaście miesięcy życia dziecko to bardzo ważny okres zarówno dla niemowląt, jak i ich rodziców. Okres ten ma ogromny wpływ na dalszy rozwój malców, dlatego niezwykle ważne, aby zadbać o każdy szczegół. Poza kwestią żywienia, higieny, zdrowym snem, ogromne znaczenie ma całe otoczenie i bodźce, jakich dostarczamy swojej pociesze. Dlatego z rozwagą należy dobierać przedmioty i akcesoria służące rozrywce, ponieważ powinny one zarówno bawić, jak i uczyć. Jednocześnie muszą być dostosowane do wieku i stopnia rozwoju dziecka, a także spełniać wymogi bezpieczeństwa. A zatem, jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybrać?

Jakie zabawki dla półrocznego dziecka odpowiadają potrzebom sześciomiesięcznego malca?

W trakcie pół roku dziecko zmienia się niemal nie do poznania - z maleńkiego noworodka, który praktycznie ciągle śpi (z krótkimi przerwami na jedzenie) przeistacza się w pociesznego bobasa. Zaczyna gaworzyć, uśmiechać się, rozpoznawać poszczególne osoby, pełzać, przekręcać się z pleców na brzuszek i odwrotnie. Zaczynają go też interesować otaczające go przedmioty. Stąd też to, jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybierzemy ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim jest to idealny moment na pierwsze kreatywne grzechotki, pluszowe misie i inne akcesoria, które poprzez dotyk, dźwięk i obraz bawią i uczą. Co to oznacza? Spośród jakich zabawek wybierać? Jakie zabawki dla półrocznego dziecka spełniają wymienione kryteria? Otóż zaliczamy do nich te, które posiadają ruchome elementy o różnych powierzchniach i strukturach - miękkich, twardych, szorstkich, gładkich. Jak najbardziej wskazane są tu także zabawki z melodyjką oraz w kontrastowych kolorach.

Jakie zabawki dla półrocznego dziecka? Czy drewniane zabawki to dobry pomysł?

Tak, jak już wyżej podkreślaliśmy sześciomiesięczne dziecko to wciąż maluszek, jednak bardzo rozumny i coraz bardziej zainteresowany otaczającym go światem. Stąd też, na pytanie o to, jakie zabawki dla półrocznego dziecka kupić, śmiało możemy odpowiedzieć, że doskonałym wyborem będą zabawki interaktywne typu grzechotki, misie itp. Niemniej, jest to ten okres, gdy warto zastanowić się również nad pierwszymi klockami oraz zabawkami edukacyjnymi. Na tym polu idealnie sprawdzą się zabawki drewniane Bino.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl