Jakie są najlepsze zabawki dla Twojego dziecka?


Każdego rodzica w pierwszych tygodniach życia nowonarodzonego dziecka przepełnia przede wszystkim ogromna radość. Początkowo skupiamy się na tym, by zapewnić maleństwu spokojny sen, bezpieczeństwo, a przede wszystkim czułość, której to potrzebuje najbardziej. Jednak niemowlęta rosną w oczach i nim się obejrzymy zaczynają siadać, raczkować, chodzić, wreszcie mówić i coraz lepiej rozumieją otaczającą ich rzeczywistość. Przychodzi więc i czas na pierwsze zabawki. I jak to zwykle bywa, również przy tej okazji zaczynamy się zastanawiać co będzie nie tylko sprawiało radość naszym pociechom, ale też uczyło, rozwijało kreatywność, a jednocześnie będzie w pełni bezpieczne. Jakie są najlepsze zabawki dla Twojego dziecka?

Jakie są najlepsze zabawki dla Twojego dziecka w pierwszych miesiącach jego życia?

Kiedy bobas właściwie przestaje być bobasem, nie przesypia już całych dni, zaczyna interesować się tym, co wokół niego jako rodzic powinnaś/powinieneś zadać sobie pytanie o to, jakie są najlepsze zabawki dla Twojego dziecka. To, co podsuwamy dziecku do zabawy w pierwszych miesiącach jego życia ma bowiem ogromny wpływ na jego dalszy rozwój. W związku z tym, zabawki, poza tym, że w pełni bezpieczne, wykonane z odpowiednich materiałów, wyróżniające się wysoką jakością, powinny wzbudzać w malcu ciekawość, intrygować, uczyć. W tej roli najlepiej sprawdzają się tzw. zabawki interaktywne -kolorowe, szeleszczące, wydające dźwięki. A kiedy dziecko nieco podrośnie, z pewnością warto zainwestować w zabawki drewniane - układanki, klocki itp.

Jakie są najlepsze zabawki dla Twojego dziecka po pierwszym roku życia?

Kiedy dziecko kończy rok niemal w niczym nie przypomina niemowlęcia, jakim było jeszcze kilka miesięcy temu. Z każdym dniem jest coraz bardziej wszystkim zainteresowane, zaczynają go pociągać zabawki inne niż grzechotki, gryzaki, maskotki. Przychodzi więc idealny moment na pierwsze „prawdziwe” zabawki. Pierwsze urodziny córki/syna to czas na lalki i akcesoria do nich - wózki, domki, łóżeczka, a także kuchnie (dla dziewczynki) oraz zabawkowe samochody i inne maszyny (dla chłopca). Każdy malec z pewnością będzie zachwycony zwłaszcza pojazdami marki Bruder - rolniczymi, budowlanymi, do prac leśnych itp. Warto pamiętać, że po pierwszym roku życia, na to jakie są najlepsze zabawki dla Twojego dziecka wpływają nie tylko kwestie bezpieczeństwa i jakości, ale i kształtujące się upodobania dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl