Jak segregować zabawki?
92.jpg


Kiedy na świecie pojawia się dziecko, szczególnie pierwsze, życie młodych rodziców przewraca się o 180 stopni. Wielu, choć często nie do końca chcą się do tego przyznać, przeżywa prawdziwy szok związany z koniecznością przeorganizowania nie tylko dotychczasowego planu dnia i priorytetów, ale też salonu, sypialni i łazienki. Czas płynie jednak tak szybko, a rodzicielstwo pochłania nas na tyle, że nim się obejrzymy nowa rzeczywistość staje się normą. Wreszcie, dochodzi do tego, że nawet nie orientujemy się kiedy nasze mieszkanie zalały stosy dziecięcych akcesoriów i zabawek. Czy da się temu w ogóle zaradzić? Jak zapanować nad bałaganem? W jaki sposób przywrócić choćby względny ład w swoim domu? Jak uporządkować wszystkie szpargały swojej pociechy? Bez wątpienia kluczem do sukcesu jest dobrze przemyślana segregacja zabawek. Wobec tego podpowiadamy jak segregować zabawki.

Segregacja zabawek

Choćbyśmy bardzo się starali prędzej czy później nasze mieszkanie, które dotychczas dzieliliśmy z drugą połówką zacznie wypełniać się zabawkami naszej pociechy. Jest to właściwie nieuniknione. Pytanie, jak sobie z tym poradzimy i jak się zorganizujemy. Tak, jak już zostało wspomniane na wstępie kluczowa jest właściwa segregacja zabawek dziecka. Bez niej możemy zapomnieć o porządku. Szczególnie w pierwszych miesiącach i latach życia malca, kiedy obserwujemy u niego dynamiczny rozwój, a co za tym idzie zmianę preferencji niemalże z miesiąca na miesiąc, segregację zabawek warto przeprowadzać co dwa-trzy miesiące. Powinna ona polegać przede wszystkim na ocenie funkcjonalności i przydatności poszczególnych gadżetów. Tak samo, jak nasze dziecko wyrasta z ubranek, tak i z zabawek.

Segregacja zabawek dziecka

Wiemy już, jak segregować zabawki - na te, którymi dziecko się bawi, i te, z których już wyrosło, wobec czego możemy przekazać je dalej lub zachować na przyszłość, (być może dla kolejnego potomka). Jak natomiast przeprowadzić segregację zabawek dziecka w sensie ich rozmieszczenia w mieszkaniu? Bez wątpienia duże zabawki typu samochody, lalki itp. powinny znaleźć miejsce na półkach w pokoju naszej pociechy. Drewniane klocki, puzzle i inne układanki poukładajmy natomiast w szafce - pudełko na pudełku. Wreszcie niewielkie, nie będące częścią jakiegoś zestawu gadżety wrzućmy po prostu do skrzyni czy pudełka - nie ma sensu każdego dnia układać ich na nowo na mebelkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl