Jak gra memory Bruder uratowała popołudnie

Moje towarzyskie dziecię poumawiało się ze swoimi kolegami na placu zabaw – wszyscy ostatnio szaleją na punkcie zabawek Bruder i mieli połączyć siły, żeby stworzyć najfajniejsze gospodarstwo rolne w dziejach ludzkości albo może raczej rolnictwa. W związku z tym już od rana maszyny czekały w pełnej gotowości w przedpokoju. Dwa razy potknęłam się o traktor New Holland, a potem jeszcze o mało nie rozdeptałam talerzy tnących kombajnu Claas Jaguar, na szczęście moja noga został w jednym kawałku. Kiedy już miałam apelować o ewakuację wszelkich pojazdów i maszyn rolniczych z miejsc często uczęszczanych przez domowników okazało się, że właściwie zbliża się pora umówionego spotkania. Właśnie zaczęliśmy się ubierać, gdy nagle grzmot!!! Burza, deszcz, grad i w ogóle apokalipsa. Krótko mówiąc nie było mowy o wychodzeniu na plac zabaw ani teraz, ani w najbliższej przyszłości. Ciężko opisać słowami smutek i rozczarowanie mojego dziecka. Co może w takie sytuacji zrobić matka, która jak wiadomo ze swoim pierworodnym współodczuwa niemal wszystko? Przyszły mi do głowy dwie rzeczy – znaleźć możliwie jak największego batona albo zaprosić chłopaków do nas. Ostatecznie postanowiłam postąpić „słusznie” i wzięłam telefon do reki, ale właśnie wtedy uświadomiłam sobie, że nie mam numerów telefonów do żadnego z rodziców Szymona i Maćka. 

Bruder to nie tylko zabawki

W czasie deszczu dzieci się nudzą… Oby tylko, niektóre są na dodatek delikatnie mówiąc zdenerwowane koniecznością siedzenia w domu, kiedy w planach była taka świetna zabawa pojazdami i maszynami Bruder. Kiedy nieśmiało zaproponowałam, że może razem zrobimy gospodarstwo rolnicze w domu, to niestety okazało się, że się nie znam… No dobrze, może nie jestem specjalistką od zabaw dla chłopców, którzy właśnie wchodzą w wiek „mamo, nie dawaj mi buziaków przy innych”, ale za to nienajgorzej idzie mi wyszukiwanie różnych rzeczy w Internecie. Usiadłam przy komputerze, tylko czego właściwie szukać? Hmm, może pooglądamy zdjęcia zabawek Bruder albo zrobimy ranking najbardziej wymarzonych prezentów – przyda się w najbliższej przyszłości. I tak ostatecznie spośród różnych myśli, fraz i stron www wyłoniła się w końcu ta: http://www.bruder.de/germany/actionwelt/bau/memospiel/. Gra memory z pojazdami rolniczymi Bruder! Moje dziecko ucieszyło się prawie tak samo jak ja… No i zaczęliśmy grać – na zmianę, jako drużyna, różnie… Popatrz, wygląda jak traktor Claus Nectis 267 Maćka! Mam drugi kombajn zbożowy Claas Lexion 480! Nie widziałaś, tam był przecież jeszcze jeden traktor John Deere 6920 z przyczepą wywrotką!? Mnie szło trochę gorzej, może dlatego, że faktycznie na przykład wszystkie ciągniki rolnicze wydawały mi się podobne, no ale najważniejsze, że mały maruda był w końcu zadowolony i chyba nawet zapomniał o tym, że miał robić w tym czasie coś zupełnie innego.

Nie ma to jak gra memory Bruder

Od razu spodobało mi się to, że nie chodziło tylko o to, żeby znaleźć wszystkie 8 par przy jak najmniejszej liczbie prób, ale że potem zwiększa się poziom trudności, bo kart jest już dwa razy więcej. Na dodatek mogliśmy się dopisać do listy z najlepszymi wynikami. Jednak najważniejsze było to, że spędziliśmy super popołudnie. 

Wieczorem sprawdziłam prognozę pogody i okazało się, że kolejny dzień ma być ładny, więc z radością oznajmiłam to mojemu dziecku – w końcu będzie mógł się spotkać z chłopakami i poszaleć z prawdziwymi traktorami, kombajnami, przyczepami, ładowaczami itd. Odpowiedź trochę mnie zaskoczyła, ale też bardzo ucieszyła: Pewnie, ale zagramy też jutro razem w memory Bruder?

Zagraj w grę MEMORY BRUDER

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl