Ile zabawek powinno mieć dziecko?


Gdy na świat przychodzą dzieci, większość młodych rodziców zaczyna zadawać sobie pytania, które jeszcze kilka lat, a nawet miesięcy temu nawet nie przeszłyby im przez myśl. Mały człowiek to nie tylko istota, którą kochamy jak nikogo innego na świecie, ale i ogromna odpowiedzialność. Nic więc dziwnego, że dla swojej córki/syna chcemy wszystkiego co najlepsze. Przede wszystkim jednak pragniemy wspierać jej/jego prawidłowy rozwój. Prędzej czy później zaczynamy rozmyślać ile zabawek powinno mieć dziecko. W jakie ilości i w jakie zabawki należy inwestować? Zastanówmy się nad tym choć chwilkę.

Ile zabawek powinno mieć dziecko, by szczęśliwie się rozwijało?

W dzisiejszych czasach w sklepach z asortymentem dziecięcym ilości rozmaitych zabawek są wręcz nie do opisania. Producenci prześcigają się w pomysłach na coraz to ciekawsze, rozwijające kreatywność, przykuwające wzrok, zachwycające wyjątkowym designem produkty. Siłą rzeczy w naszym domach gromadzi się coraz więcej zabawek, które to zalewają podłogi, szafki i półki już nie tylko w pokojach pociech, ale i w salonach, przedpokojach i sypialniach. Nim się obejrzymy okazuje się, że nasza córka/syn ma wręcz za dużo zabawek i połową z nich nawet się nie bawi. W związku z tym, zanim kupimy kolejną rzecz, a najlepiej już w pierwszych dniach życia niemowlęcia, warto przemyśleć ile zabawek powinno mieć dziecko, aby szczęśliwie się rozwijało. Przede wszystkim warto zachować umiar, bowiem okazuje się, że im mniej zabawek, tym dłużej maluchy się nimi bawią jednocześnie rozwijając swoją kreatywność. Co więcej, niewielka ilość zabawek przyczynia się do tego, że dzieci są bardziej zaradne, cierpliwe, nie kłócą się między sobą, znajdują nowe zabawy i możliwości zastosowania. Z drugiej strony nie można popadać w skrajność i ograniczać zabawek do minimum, bowiem są one nieodłącznym elementem dzieciństwa.

Jakie i ile zabawek powinno mieć dziecko?

Choć nie da się udzielić konkretnej odpowiedzi na pytanie o to, ile zabawek powinno mieć dziecko, śmiało możemy stwierdzić, że mniej, niż dziś posiada większość maluchów. Naprawdę warto zachować umiar. Trzeba również pamiętać, że poza ilością ogromne znaczenie ma również jakość. Nasze dziecko naprawdę będzie szczęśliwsze jeśli dostanie mniej zabawek, ale będą one solidne, wytrzymałe, piękne, aniżeli więcej niskiej jakości, łatwo psujących się. Inwestować warto w klocki, puzzle i kolejki z drewna, zabawkowe instrumenty muzyczne, a także pojazdy i maszyny cenionej na całym świecie marki Bruder.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl